Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.sdarm.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.sdarm.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Bohoslužba a divadelnictví « Církev Adventistů Sedmého Dne Reformační Hnuti
Vítejte na stránkách Křesťanské Církve Adventistů Sedmého Dne Reformní Hnutí

Bohoslužba a divadelnictví

24-05-2010

Mám poselství pro ty, kteří jsou odpovědní za naše dílo. Nepovzbuzujte ty, kteří mají být zaměstnáni v tomto díle, abys i mysleli, že musí vyhlašovat slavné a svaté poselství divadelním způsobem. Do našeho díla nemá být vnesena jediná tečka nebo zrnko čehokoliv divadelnického. Boží dílo má mít svatou, nebeskou formu.

Ať všechno, co souvisí s vydáním poselství pro tuto dobu, nese božskou pečeť. Nestrpte nic divadelního rázu, neboť by to zkazilo svatost tohoto díla. Jsem poučena, že budeme čelit nejrůznějším druhům zážitků, a že se lidé budou snažit vnést do Božího díla podivná představení. Setkali jsme se s tím již na mnoha místech. Již na samém počátku mé práce mi bylo dáno poselství, že se veškerým divadelnickým výkonům ve spojení s kázáním přítomné pravdy má bránit a že mají být zakázány.

Lidé, kteří si mysleli, že mají něco nádherného čím mohou přispět do díla, se začali podivně chovat a vykazovat zvláštnosti v tělesném vystupování. Bylo mi dáno světlo: „ Nedávej k tomu žádný souhlas.“ Toto předvádění zavánějící divadelnictvím nemá mít žádného místa ve vyhlašování slavného poselství, jež nám bylo svěřeno. Nepřítel se má bedlivě na pozoru a využije každé okolnosti, aby zdegradoval pravdu zavedením nedůstojného předvádění. Žádné z těchto předvádění se nemá povzbuzovat. Vzácné pravdy, které nám byly dány, mají být vyhlašovány slavnostně a s veškerou bázní.

Manuscript 19, 1910