Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.sdarm.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.sdarm.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Smysl života « Církev Adventistů Sedmého Dne Reformační Hnuti
Vítejte na stránkách Křesťanské Církve Adventistů Sedmého Dne Reformní Hnutí

Smysl života

09-05-2013

Rodiče Pavla byli velmi bohatí a nic jim nechybělo. Tak to vypadalo zvenčí, byly vždy s úsměvem a život měli před sebou. Ale v srdci, cítili, že jim něco chybí. Často se ptali sami sebe: “Co je smyslem života?” Po dlouhém přemýšlení, pochopili, že touží po dítěti. Koneckonců, pro koho žijeme?
 
Příprava na plánované těhotenství utekla rychle.
A pak přišel ten velký den, narodil se chlapec. Nedá se popsat slovy, jaké štěstí prožívali. Dítě rostlo a jeho rodiče byly ochotni dát svému dítěti to nejlepší. Jen Pavel začal mluvit, už jej učily básničky a zpívat písně. Jakmile udržel tužku v ruce učili ho kreslit. Byl jeden z nejlepších na střední škole. Navštěvoval hudební školu. Pavel vypadal velmi šťastně. Jednoho dne po procházce v parku se zeptal tatínka? Proč jsme na světě? Co je smyslem mého života?
Rodiče Pavla si tuto otázku v minulosti také několikrát kladly. Maminka a tatínek mysleli, že před deseti lety, našli odpověď. Ale teď si smyslem života nebyli jisti.

O nějaký čas později, Pavel dokončil školu a našel si pěkné zaměstnání. Vracel se domů pozdě každý večer. A jednou pohlédl na hvězdnou oblohu a zeptal se sám sebe: “Kdo stvořil člověka?” “Kdo stvořil svět a proč?” Když přišel domů, snažil se vypadat normálně, ale maminka se zeptala: “Zlato, co se stalo”? – přišla a objala svého syna. Pavel se jí svěřil, co ho trápí. Maminka byla zaskočena, sama nevěděla co má odpovědět, protože na tuto otázku také neznala odpověď.
Odkud se vzal člověk? Můžu říct, že člověk se vyvinul z opice? Nemohla, protože sama tomu nevěřila. Může říct, že je mimozemšťan, taky nemohla. Chtěla říct pravdu. Ale kde je ta pravda? Koho se zeptat? Pavla nemohla uklidnit. Co ještě potřebuje mladý člověk, aby se cítil spokojený? Má všechno: rodiče, peníze, vzdělání, dobrou práci, … ale v duši nejistotu. Hodně přemýšlel: „Kdo dal život člověku“? Jaký je smysl života?

Jednoho dne tatínek onemocněl. Když stál u postele nemocného tatínka, Pavla zajímala stejná otázka. Proč se můj otec narodil, aby zemřel? Co všem dává život? Pavel v myšlenkách začal prosit, toho kdo stvořil všechno. Nevěděl, kdo je On, ani jeho jméno, ale se slzami v očích prosil “nech žít mého tatínka.” Přes očekávání lékařů otec přežil. Tento případ Pavlovi dal sílu k hledání svého Stvořitele. Byl překvapen, když našel knihu, ve které našel odpověď na jeho otázku, “Co je smyslem života?” Byla to velmi stara kniha – BIBLE.